Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Biblioteka Publiczna Gminy Zaniemyśl

Katalog zbiorów ON-LINE

ZBIORY BIBLIOTECZNE:

Zbiory biblioteki są systematycznie uzupełniane o nowości wydawnicze oraz wycofujemy ze zbiorów pozycje już zdezaktualizowane lub zniszczone, ew. zapłacone przez czytelników ( w przypadku zagubienia lub zniszczenia czytelnik płaci karę za jej zagubienie lub zniszczenie). Przy wyborze książek uwzględniane są potrzeby dzieci, uczącej się i studiującej młodzieży oraz dorosłych. Nabywane są także pozycje z literatury pięknej dla wyżej wymienionych kategorii czytelników oraz pozycje regionalne. Największą część zbiorów biblioteki stanowi księgozbiór książkowy, ale gromadzone są także audiobooki, filmy, gry planszowe oraz dokumenty życia społecznego (plakaty, afisze, ulotki, zaproszenia ) oraz wycinki prasowe z różnych lat dot. wydarzeń w gminie Zaniemyśl. Przyjmujemy także do księgozbioru książki otrzymane w darze od czytelników, ale w dobrym stanie i aktualne, których biblioteka nie posiada jeszcze w swoich zbiorach.

 

Dary od Czytelników:

Drodzy Czytelnicy!

Dziękujemy za książki, które otrzymane od Was w darze wzbogacają nasz księgozbiór. Wszystkie ofiarowane książki, które wprowadziliśmy do naszych zbiorów posiadają naklejkę o treści: ” Biblioteka Publiczna w Zaniemyślu – książka ta jest DAREM CZYTELNIKA. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. ”

 

Stan księgozbioru BPG Zaniemyśl:

Na koniec roku 2023 – 24 204 tomy książek o wartości 366 688,12 zł oraz 259 zbiorów specjalnych o wartości –

2 160,11 zł.

 

KATALOG KSIĘGOZBIORU ON-LINE

Funkcjonujący w Bibliotece Publicznej zintegrowany system biblioteczny Sowa/MARC21 umożliwia wyszukiwanie książek, ustalenie gdzie się znajdują i jaki aktualnie posiadają status. Podstawą wyszukiwania są m.in. następujące kryteria:

• tytuł dzieła, prac lub wydawnictw ciągłych, np. serii

• autor dzieła

• hasło przedmiotowe, które obejmuje zagadnienia przedstawione w danym utworze

• rok wydania dzieła

• sygnatura, czyli miejsce książki na półce

• wydawnictwo

• Uniwersalna Klasyfikacja Dziesiętna

 

LINK do KATALOGU ON-LINE:

https://zaniemysl-bpg.sowa.pl/

NOWOŚCI W KATALOGU:

https://www.zaniemysl-bpg.sowa.pl/sowa

 

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny